RESTAURACE 

U MOKROŠŮ

Navštivte nás!

Restaurace U Mokrošů se nachází na břehu přehradní nádrže Bystřička. Dostanete se k nám autem krátkým odbočením z hlavní cesty spojující Vsetín s Valašským Meziříčím ve směru na Valašskou Bystřici. 

Poloha restaurace vybízí k návštěvě turisty a cyklisty, kteří zavítají do krásné přírody Vsetínské vrchoviny. 

— Krátce z historie restaurace —

Výstavba začala po 1. světové válce okolo roku 1920, financoval ji Tomáš Garrigue Masaryk, stavitelem objektu byl pan Turpiš a prvním majitelem pan Martin Slováček.

Masaryk už jako prezident restauraci navštívil a pan Slováček o tom napsal: "Přijel tajně a byl mnou ubytován. Jen kuchař si dělal starost, co má hostovi uvařit. Poradil jsem mu: "Mému příteli udělej k obědu rajskou omáčku na husto a hovězí žebro." Tak se stalo a pan prezident si jistě náramně pochutnal, když si vyžádal "repete".

Počátkem 40. let se stal novým majitelem restauratér pan Karel Půst. V té době měla název "Turistická útulna U Půstů" a už tehdy se zde čepovalo Plzeňské pivo. Počátkem 50. let koupil restauraci pan Jindřich Mokroš, podle kterého nese jméno dodnes.

Poté přišlo komunistické znárodnění, kdy Bystřička zažila neuvěřitelný turistický vzestup.

Po roce 1990 byl objekt navrácen v restituci původním majitelům a v roce 1996 ji odkoupil pan Jan Surý, který ji po rozsáhlé rekonstrukci vlastní dodnes.